Co nowego w Agentforce 3.0? Skalowanie agentów AI i wiele wiecej

Nowe, wirtualne centrum dowodzenia Agentforce Command Center oferuje pełen nadzór nad agentami AI, umożliwiając liderom efektywne zarządzanie, monitorowanie i skalowanie pracy agentów, którzy wspierają produktywność ludzkich pracowników.
Agentforce 3 zapewnia płynną współpracę agentów dzięki natywnej obsłudze otwartych standardów, takich jak Model Context Protocol (MCP). Dzięki rozszerzonej platformie AgentExchange klienci zyskają dostęp do gotowych usług od ponad 30 partnerów, w tym AWS, Box, Cisco, Google Cloud, IBM, Notion, PayPal, Stripe, Teradata, WRITER i innych.
Agentforce 3 bazuje na nowej architekturze Atlas – obejmującej rozumowanie, wydajność i zaufanie – zapewniając gotowość do pracy w najbardziej wymagających środowiskach. To niższe opóźnienia, większa precyzja, wyższa odporność oraz obsługa modeli językowych (LLM) hostowanych natywnie, takich jak Anthropic.
Nadzór i modyfikacja agenta
Wraz z rosnącą adopcją AI w przedsiębiorstwach, prawdziwą barierą okazał się brak wglądu w działania agentów oraz ograniczona możliwość ich szybkiej modyfikacji. Agentforce 3 zmienia ten stan rzeczy. Bazując na doświadczeniach z tysięcy wdrożeń od momentu premiery w październiku 2024 roku, Agentforce już dziś przynosi klientom wymierne efekty:
- 15% skrócenie czasu obsługi zgłoszeń przez zespół Engine,
- 70% automatyczna obsługa czatów administracyjnych w firmie 1-800Accountant w szczycie sezonu podatkowego,
- 22% wzrost retencji subskrybentów Grupo Globo.
Dzięki Agentforce 3 liderzy mogą z pełnym zaufaniem monitorować, usprawniać i skalować swoją cyfrową siłę roboczą.
Agentforce Command Center
W miarę jak agenci AI przejmują rutynowe zadania i współpracują z zespołami ludzkimi, organizacje potrzebują nowej warstwy nadzoru, dostosowanej do ery cyfrowej pracy.
Agentforce Command Center to właśnie taka warstwa – kompleksowe centrum obserwacji, umożliwiające:
- analizowanie interakcji agentów,
- identyfikowanie wzorców i anomalii,
- monitorowanie kondycji agentów w czasie rzeczywistym (opóźnienia, eskalacje, błędy),
- śledzenie adopcji, skuteczności i kosztów działań agentów,
- integrację z narzędziami takimi jak Datadog, Splunk, Wayfound,
- śledzenie aktywności agentów w narzędziach, z których zespoły już korzystają,
- konfigurację tablic (wallboardów) w Service Cloud, umożliwiających kierownikom zespołów szybką reakcję na bieżące wydarzenia.
W Agentforce Studio można za pomocą języka naturalnego generować tematy, instrukcje i przypadki testowe, a także przeprowadzać realistyczne symulacje zachowań agentów przy użyciu Testing Center.
MCP i obsługa A2A
Agenci AI muszą mieć dostęp do narzędzi, z których korzysta biznes. Otwarte standardy, takie jak Model Context Protocol (MCP), umożliwiają taką interoperacyjność, ale stawiają też wymagania w zakresie bezpieczeństwa i kontroli.
Agentforce 3 spełnia oba te warunki:
- Natywna obsługa MCP – dzięki której agenci mogą łączyć się z dowolnym serwerem zgodnym z MCP bez potrzeby pisania kodu,
- MuleSoft z nowymi konektorami MCP – umożliwia błyskawiczne przekształcanie dowolnego API w zasób gotowy do obsługi przez agenta,
- Heroku – umożliwia szybkie hostowanie i zarządzanie własnymi serwerami MCP z wykorzystaniem automatyzacji DevOps i bezpiecznej infrastruktury.
AgentExchange
Dzięki AgentExchange, firmy mogą łatwo korzystać z gotowych akcji i szablonów agentów stworzonych przez partnerów. Agentforce 3 rozszerza ten ekosystem o ponad 30 partnerów MCP, w tym:
- AWS – analiza nieustrukturyzowanych danych, ekstrakcja informacji z obrazów, przetwarzanie wideo i audio, interakcje z bazami danych (Aurora PostgreSQL/MySQL) za pomocą języka naturalnego,
- Box – pobieranie najnowszych NDA, podsumowania warunków, powiadomienia w Slacku,
- Google Cloud – integracje z mapami Google, modelami generatywnymi (Veo, Chirp, Imagen, Lyria), bazami danych,
- PayPal – pełna obsługa e-commerce: płatności, subskrypcje, zwroty, zarządzanie zamówieniami,
- Stripe – natywne działania agentów: płatności, linki, subskrypcje, reklamacje,
- WRITER – automatyczne generowanie treści, odzyskiwanie wiedzy, zgodność z politykami firmy.
Nowa architektura Atlas
Agentforce 3 opiera się na nowej wersji architektury Atlas, która oferuje:
- niższe opóźnienia (50% szybciej niż w styczniu 2025),
- transmisję odpowiedzi w czasie rzeczywistym,
- większą precyzję dzięki web search i cytowaniu źródeł,
- obsługę nowych języków: francuskiego, włoskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, japońskiego, portugalskiego (i 30 kolejnych wkrótce),
- automatyczne przełączanie modeli przy awariach,
- obsługę Anthropic Claude i wkrótce Google Gemini,
- wersję dla sektora publicznego z autoryzacją FedRAMP High.
Partnerzy, eksperci i doradcy
Salesforce współpracuje z ekosystemem partnerów takich jak Accenture, Deloitte Digital, NeuraFlash czy PwC, którzy zapewnili już 272 000 certyfikowanych specjalistów, wspierających wdrażanie agentów AI w organizacjach na całym świecie.
Dzięki Agentforce PepsiCo stawia znaczący krok naprzód na naszej drodze rozwoju w kierunku wykorzystania agentów AI. Łącząc nasze dane i spostrzeżenia za pośrednictwem Salesforce Data Cloud, zyskujemy całościowy, spójny obraz naszych klientów oraz działań operacyjnych. Ta nowa przejrzystość pozwala nam działać jeszcze bardziej strategicznie, pogłębiać zaangażowanie i wzmacniać naszą pozycję na każdym z rynków, które obsługujemy – powiedziała Athina Kanioura, Chief Strategy and Transformation Officer w PepsiCo.
Materiał we współpracy z Salesforce.